Łódzcy muzycy szlifowali gminne talenty

Na co dzień lubią śpiewać, ale teraz mieli okazję doskonalić technikę wokalną pod okiem prawdziwych specjalistów. Młodzież i dzieci i z gmin Wola Krzysztoporska, Bełchatów i Drużbice wzięły udział w warsztatach prowadzonych m.in. przez artystów Teatru Wielkiego w Łodzi.

„Wigilijna opowieść o niezwykłych talentach” – pod takim tytułem od 11 do 13 grudnia 2015 r. w świetlicy KGW Budków – Mzurki odbyły się warsztaty muzyczne popularyzujące kulturę ludową i tradycje bożonarodzeniowe wśród dzieci i młodzieży. Wzięło w nich udział 30 młodych ludzi, a przeprowadzili je znakomici muzycy: Ewa Szymkiewicz – solistka Teatru Wielkiego w Łodzi, muzyk, pedagog i kompozytor Sławomir Bartkiewicz i (społecznie) Mateusz Cieślak.
Pomysłodawcą warsztatów była Fundacja Wspierania Folkloru Wiejskiego i Miejskiego w Mzurkach. Przy okazji warto dodać, że Zarząd Fundacji powołał nowego prezesa, którym został Jacek Kobylański, oraz członków zarządu – Edytę Pewniak i Sylwię Stelmach. Nowym przewodniczącym Rady Fundacji został Paweł Rychter.
Zadanie zostało zrealizowane przy udziale środków powiatu bełchatowskiego.