Lotny finisz w Woli Krzysztoporskiej!

Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków - plakat - dwaj kolarze

Już w najbliższy czwartek (27 czerwca) przez teren gminy Wola Krzysztoporska przejedzie 35. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Wszyscy miłośnicy dwóch kółek będą mogli kibicować kolarzom, szczególnie podczas zdobywania punktów na lotnym finiszu usytuowanym tuż przy Urzędzie Gminy w Woli Krzysztoporskiej (ul. Kościuszki 5). Tu przejazd peletonu planowany jest ok. godziny 15.30.
W tym dniu trzeba się będzie liczyć z drobnymi utrudnieniami w związku z czasowym zamknięciem niektórych dróg.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków - plakat - dwaj kolarzeWola Krzysztoporska znajdzie się na trasie trzeciego, najdłuższego etapu wyścigu (216,4 km) wiodącego z Koluszek do Kielc. Tuż przed przejazdem peletonu w Woli Krzysztoporskiej można się będzie spotkać ze znanymi kolarzami, m.in. olimpijczykiem Markiem Leśniewskim (Seul 1988).
Na terenie gminy kolarze przejadą przez takie miejscowości, jak: Mzurki, Budków, Stradzew, później objadą powiat bełchatowski i wrócą na teren naszej gminy przez Bogdanów, Kacprów, Wolę Krzysztoporską (ul. Wesoła, ul. Kościuszki), Wygodę, Jeżów.
Zachęcamy do kibicowania w Woli Krzysztoporskiej!