Magiczne jasełka w wolskiej szkole

Jasełkowe przedstawienie, czyli widowisko upamiętniające narodzenie Chrystusa, to już tradycja Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej. Tym razem odbyło się ono 20 grudnia.

Jasełka zatytułowane były „Nasze Betlejem”. Uczestniczyła w nich nie tylko szkolna społeczność. Honorowymi gości byli włodarze gminy, ks. proboszcz parafii w Woli Krzysztoporskiej, nauczyciele emeryci oraz rodzice i dziadkowie uczniów. W pięknej scenografii, w specjalnie na tę okazję przygotowanych kostiumach, uczniowie klasy VIa i chórek szkolny mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności aktorskich, wokalnych i muzycznych. Zgromadzona publiczność mogła przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa, na scenie bowiem pojawili się: Maryja, św. Józef, Trzej Królowie, pasterze i aniołowie. Wokół betlejemskiej szopki nie zabrakło figurek zwierząt otaczających żłóbek Jezusa. Sala gimnastyczna zamieniła się w szopkę, ustrojoną choinkami. Wokół unosił się zapach: siana, słomy i jabłek, a pasterze czuwali przy żarzącym się ognisku.
Klimatyczne sceny, dobrze znane melodie kolęd i pastorałek napełniły wszystkich zebranych radością, serdecznością, życzliwością, miłością, ludzką solidarnością. Urok przedstawienia podkreśliło wspólne śpiewanie kolęd. Niepowtarzalny nastrój polskiej Wigilii spotęgowało przekazanie przez harcerzy Betlejemskiego Światełka Pokoju, symbolizującego miłość i dobro Nowonarodzonego Dzieciątka.
Po zakończeniu jasełek głos zabrał wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek oraz dyrektor szkoły Anna Otwinowska, która podziękowała gościom za przybycie, uczniom za popis artystyczny, a nauczycielom: Gabrieli Adryańczyk, Emilowi Paszcie, ks. Rafałowi Środzie, Magdalenie Krasoń za trud włożony w przygotowanie uroczystości. Słowa podziękowania dyrektor szkoły skierowała też do członków OSP w Woli Krzysztoporskiej, którzy zaangażowali się w dekorację sali gimnastycznej. Złożyła również wszystkim obecnym świąteczne i noworoczne życzenia, prosząc, by zanieśli je też do swoich rodzin i domów.

Fot. SP Wola Krzysztoporska