Mąkolickie kulinarne ABC już w sobotę

Warsztaty kulinarne, wspólne wybieranie przepisów do kalendarza na 2020 rok oraz świetna zabawa podczas degustacji potraw przygotowanych przez uczestniczki i uczestników warsztatów to najważniejsze punkty projektu realizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotniczą Straż Pożarną w Mąkolicach.

Mąkolickie kulinarne ABC to pomysł na integrację mieszkańców sołectwa podczas wspólnego przygotowywania dań lokalnej kuchni. Grupa warsztatowa spotka się w samo południe, w sobotę, 30 listopada br. w Domu Ludowym w Mąkolicach na wspólnym przygotowywaniu potraw.
– Będzie pieczone, siekane i gotowane. Tradycyjne dania lokalnej kuchni będą urozmaicone duszonym kurczakiem o nietypowym smaku. Przygotuje go wraz z uczestnikami prezes OSP Mąkolice. Panie z KGW poprowadzą warsztaty, podczas których ugotujemy tradycyjną zalewajkę, przygotujemy goły i pieczankę. Będą też pierniczki i kruche ciasteczka – mówi Marta Janik z KGW Mąkolice. – O godzinie 17:00 zapraszamy na degustację przygotowanych potraw. Każdego chętnego do wzięcia udziału w degustacji zapraszamy do przybycia z własnoręcznie przygotowaną potrawą oraz przepisem na nią.