Mąkoliczanki świętowały Dzień Kobiet

Jak co roku 8 marca był okazją do spotkania się i świętowania Międzynarodowego Dnia Kobiet. Nie inaczej było w Kole Gospodyń Wiejskich „Mąkoliczanki” w Mąkolicach.

W niedzielne popołudnie ponad 20 pań spotkało się w niedawno wyremontowanej sali Domu Ludowego w Mąkolicach. W spotkaniu uczestniczyli również panowie, którzy obdarowali wszystkie panie pięknymi symbolami wiosny – tulipanami. Radny Rady Gminy Tomasz Filipek złożył wszystkim paniom serdeczne życzenia pomyślności i życzył dalszego prężnego rozwoju mąkolickiego Koła. Panie z Koła nie zapomniały o życzeniach dla panów z okazji Dnia Mężczyzny i obdarowały panów tulipanem. Spotkanie odbyło się przy poczęstunku przygotowanym przez członkinie KGW. Było i gwarno, i wesoło, ale nie zabrakło też rozmów o kolejnych projektach i pomysłach, które Koło w tym roku chce zrealizować.

Koło Gospodyń Wiejskich „Mąkoliczanki” w Mąkolicach liczy obecnie 44 członkiń i członków i jest jednym najliczniejszych kół na terenie gminy Wola Krzysztoporska. 22 sierpnia 2020 roku KGW będzie świętowało jubileusz 55-lecia istnienia. Od grudnia 2018 koło jest zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich ARiMR, a w roku 2019 było realizatorem własnego projektu „Mąkolickie kulinarne ABC” sfinansowanego w ramach programu dotacyjnego Mikrogranty „Łódzkie na plus”.
(materiał: KGW „Mąkoliczanki”)