Mali patrioci w przedszkolu

Konkurs recytatorski pod hasłem „Mały patriota” odbył się 12 czerwca w Przedszkolu Samorządowym w Woli Krzysztoporskiej.

W konkursie udział wzięło 17 dzieci. W jury zasiadły: Justyna Sołtys, Aleksandra Mazerant-Kamińska oraz zaproszona Joanna Filipek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli Krzysztoporskiej, która to ufundowała dla wszystkich uczestników nagrody rzeczowe w postaci książek oraz albumów z naklejkami, obrazkami. – Komisja miała nie lada wyzwanie, ponieważ wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali się z jak najlepszej strony, wykazali się wysokim talentem recytatorskim, prezencją sceniczną, piękną dykcją, powagą oraz dumą, z jaką recytowali utwory znanych i lubianych poetów literatury dziecięcej, m.in.: W. Chotomskiej, W. Domeradzkiego, W. Bełzy, I. Salach czy Juliana Tuwima – opowiadają organizatorzy konkursu.
Jury wyłoniło 3 zwycięzców: 1 miejsce zajął Wojciech Szustak z utworem „Święto narodowe” z grupy IV Jeże, 2 miejsce – Anna Janiec z utworem „Polska jest wspaniała” z grupy V Sowy, 3 miejsce – Kacper Kałużny z utworem „Piękny kraj” z grupy V Sowy, którzy otrzymali książki oraz dyplomy. Wszyscy pozostali uczestnicy zostali również nagrodzeni dyplomami oraz albumami z naklejkami i obrazkami.
Konkurs zorganizowała i poprowadziła Justyna Sołtys.

Fot. Przedszkole Samorządowe w Woli Krzysztoporskiej