Maluchy w Bujnach ślubowały

Dzieci w strojach galowych i czapkach stoją w rzędzie; u góry napis ślubowanie

Od 28 października pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej w Bujnach stali się jej pełnoprawnymi uczniami. Tego dnia odbyło się bowiem ślubowanie uczniów klasy I. Uroczystość, z uwagi na obostrzenia związane z pandemią, miała charakter kameralny.

Pierwszoklasiści w obecności dyrektor szkoły Bogusławy Bajerowskiej, wychowawcy klasy Doroty Nowak i kilkorga rodziców zaprezentowali ciekawy program artystyczny i w ten sposób „zdali swój pierwszy szkolny egzamin”. W śpiewanych piosenkach i recytowanych wierszach wyrazili m.in. szacunek do kraju, szkoły, rówieśników, a także do nauczycieli i rodziców. Poprzez akt pasowania dzieci oficjalnie zostały przyjęte w poczet społeczności szkolnej i stały się jej pełnoprawnymi członkami. Otrzymały okolicznościowe dyplomy, upominki w postaci kuferków ze szkolnymi przyborami, a także słodką niespodziankę od rodziców.
– Kochane pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście z nami i życzymy wam sukcesów w nauce. Powodzenia! Niech zdobywanie wiedzy będzie dla was radością! – dodają przedstawiciele szkoły.

Fot. SP Bujny