Maluchy z Bujen recytowały o bajkowym świecie

Uczniowie klasy „0” próbowali swoich sił na scenie, przywołując ulubione bajkowe postaci. 20 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Bujnach odbył się konkurs recytatorski pt. „Bajkowy świat”.

Konkurs polegał na prezentacji wierszowanych zagadek o postaciach z bajek. – Celem konkursu była popularyzacja utworów literatury dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie poezją, prezentacja umiejętności dzieci, zachęcenie ich do występów na scenie, a także uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze – mówi Marta Kopacka z Filii Bibliotecznej w Bujnach. – Dzieci z ogromnym zaangażowaniem, dbałością i ekspresją prezentowały swoje wiersze. Niektórzy uczestnicy ubrani byli w specjalnie przygotowane stroje, inni zachwycili wszystkich rewelacyjnymi rekwizytami, a pozostali urzekli zebranych gości efektowną mimiką i modulacją głosu.

Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce – Julia Gawrusińska
II miejsce – Aleksandra Gruchała
III miejsce – Michał Merk
Wyróżnienia otrzymali:
Maja Leśniewska
Tymoteusz Marusiński

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz książkami.
Organizatorkami konkursu były panie Maria Koczyńska – wychowawca kl. „0” oraz Marta Kopacka z Filii Bibliotecznej w Bujnach.

Fot. Filia Biblioteczna w Bujnach