Mamy dofinansowanie na kolejne ekopracownie!

Kolejne „wymarzone ekopracownie” powstaną w szkołach na terenie gminy Wola Krzysztoporska – tym razem w Szkole Podstawowej w Parzniewicach i Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej. Gmina dostała na ten cel dofinansowanie w wysokości 71 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Z własnego budżetu dołoży 13.400 zł.

W Woli Krzysztoporskiej uczniowie będą w nowatorski sposób uczyć się przyrody… na kwitnącej łące, a dokładnie w pracowni oklejonej przyrodniczą fototapetą. I – co najważniejsze – wyposażonej w nowoczesne pomoce dydaktyczne: tablicę interaktywną z projektorem i komputerem, mikroskopy, „walizki ekobadacza”, mapy, globusy, kompasy, filmy DVD. Nowe będą też ławki, krzesła szkolne i meble. Przy okazji – już poza projektem współfinansowanym z WFOŚiGW – w sali wymieniona zostanie podłoga, przebudowana będzie ścianka działowa i zamontowana szafa wnękowa. Całość kosztować będzie ok. 42.200 zł.
Taka sama kwota przeznaczona będzie na wyposażenie ekopracowni w Szkole Podstawowej Parzniewicach. Tu także pojawią się mikroskopy, tablica multimedialna, zestawy do badań i eksperymentów, a nawet terrarium do hodowli patyczaków. Będą też nowe meble i rośliny.
Szkoły Podstawowe w Parzniewicach i Woli Krzysztoporskiej to kolejne placówki doposażane we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W ubiegłym roku podobne projekty realizowane były w czterech szkołach na terenie gminy: w Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej (na zdjęciu), w Szkole Podstawowej w Bujnach oraz w Gimnazjum i w Szkole Podstawowej w Gomulinie. Ich realizacja kosztowała ponad 160 tys. zł, w tym dofinansowanie z WFOŚiGW wyniosło ponad 128 tys. zł, a wkład własny gminy – około 32 tys. zł. Dzięki temu w szkołach są nowoczesne pracownie na miarę XXI wieku.

www.zainwestujwekologie.pl