Mamy dofinansowanie na plac zabaw i siłownię w Stradzewie

Trzej mężczyźni w maseczkach przy stole podpisują umowę

Wkrótce w Stradzewie powstanie plac zabaw z siłownią zewnętrzną. Gmina Wola Krzysztoporska uzyskała na ten cel dofinansowanie z budżetu województwa łódzkiego. Umowa w tej sprawie podpisana została 29 lipca 2021 r.

Trezj mężczyźni w maseczkach prezentują podpisana umowęKoszt budowy placu zabaw i siłowni zewnętrznej w miejscowości Stradzew (gmina Wola Krzysztoporska) wstępnie oszacowano na 131.096 zł (ostateczna kwota znana będzie po przetargu), a dotacja z budżetu województwa łódzkiego przekazywana w ramach programu „Infrastruktura sportowa Plus” wyniesie 45.000 zł. Umowę w tej sprawie 29 lipca podpisał wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba i wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek przy kontrasygnacie skarbnika gminy Wiesława Jagiełły.

Tablica herb województwa łódzkiego, dotacje łódzkie na plus; inwestycja współfinansowana przez województwo łódzkie; łódzkie wspiera sportInwestycja ma zostać wykonana do połowy grudnia tego roku i obejmie budowę placu zabaw i siłowni zewnętrznej, w skład których wchodzą m.in.: urządzenia zabawowe, urządzenia sportowe, oświetlenie, ławki, kosze na śmieci, szata roślinna, układ komunikacji wewnętrznej oraz ogrodzenie.
Powierzchnia placu zabaw to 181,04 m2, a siłowni zewnętrznej – 189,89 m2. Wewnątrz powstaną utwardzone kostką betonową ciągi komunikacyjne (87,70 m2) i betonowe palisady. Nasadzone rośliny pełnić będą funkcję nie tylko estetyczną, ale i parawanową – chroniącą obiekt od niekorzystnych warunków zewnętrznych. Panelowe ogrodzenie zewnętrzne zapewni natomiast bezpieczeństwo bawiącym się dzieciom i ochroni przed dewastacją.
Budowa tego kompleksu sportowo-rekreacyjnego to odpowiedź na zgłaszane od dłuższego czasu wnioski mieszkańców Stradzewa, którzy już cieszą się, że na ich terenie powstanie atrakcyjne miejsce spotkań służące integracji i aktywnemu spędzaniu czasu wolnego przez całe rodziny.