Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Bezpłatne badania mammograficzne w Woli Krzysztoporskiej odbędą się 9 lipca 2018 przy Gminnym Ośrodku Kultury (ul. Południowa 2).

Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:
-w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu,
– lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach (dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 ).

Badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) odbędą się w Woli Krzysztoporskiej 9 lipca 2018 przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Południowa 2.

Organizatorzy badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego prosimy o przyniesienie na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii.
Badanie jest bezpłatne – refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Można się na nie zgłosić w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania.