„Matematyczne Potyczki” w Gomulinie

IV Gminny Konkurs „Matematyczne Potyczki 2018” odbył się 9 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie.

Patronat nad nim objął wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek. Inicjatorami przedsięwzięcia byli: dyrektor Iwona Zapała, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Lena Cienkowska i nauczyciel matematyki Jan Giza. Opiekę merytoryczną sprawował przedstawiciel WODN w Piotrkowie Trybunalskim Konrad Czyżyński.
Konkurs poprzedziły eliminacje szkolne, które odbyły się w każdej szkole już w kwietniu. Tak wyłoniono 44 uczniów, którzy przystąpili do etapu gminnego. Najzdolniejsi matematycy ze szkół podstawowych z naszej gminy rozwiązywali test matematyczny w trzech kategoriach wiekowych: kl. II – III , kl. IV – VI i kl. VII.

I grupa wiekowa kl. II-III
I miejsce – Patrycja Piekarska (20 p) SP Gomulin
I miejsce – Dawid Głowacki (20 p) SP Gomulin
II miejsce – Szymon Urbański (19 p) SP Gomulin
II miejsce – Dawid Roksela (19 p) SP Bogdanów
II miejsce – Szymon Wesołowski (19 p) SP Gomulin
II miejsce – Paweł Sima (19 p) SP Krzyżanów
II miejsce – Mikołaj Domagała (19 p) SP Gomulin
III miejsce – Kacper Żuchowski (18 p) SP Gomulin

II grupa wiekowa kl. IV-VI
I miejsce – Bartłomiej Szymczyk (19 p) SP Krzyżanów
II miejsce – Zuzanna Zapała (17 p) SP Bogdanów
III miejsce – Wiktor Kaczmarek (13 p) SP Gomulin
III miejsce – Marek Kincbok (13 p) SP Gomulin
III miejsce – Maksymilian Zawiślak (13 p) SP Wola Krzysztoporska

III grupa wiekowa kl. VII
I miejsce – Szymon Bauer (19 p) SP Gomulin
II miejsce – Patryk Nowak (16 p) SP Gomulin
III miejsce – Piotr Warszada (14 p) SP Parzniewice

– Konkurs miał na celu zachęcanie uczniów do pogłębiania wiedzy matematycznej oraz pokazania, że „KRÓLOWA NAUK” wcale nie jest taka straszna – mówią organizatorzy konkursu. – Uczniowie nie tylko mogli sprawdzić swoje umiejętności i zdolności matematyczne, ale także mieli okazję do nawiązania nowych znajomości z rówieśnikami z innych szkół podczas spotkania przy słodkim poczęstunku, który ufundowała Rada Rodziców.
Sponsorem nagród był wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, który wręczył nagrodzonym uczniom bony upominkowe do sklepu elektronicznego oraz pamiątkowe kubki dla wszystkich uczestników konkursu.