Matematyka im nie straszna

Niemal 30 uczniów mierzyło się z „królową nauk” podczas III Gminnego Konkursu Matematyczne Potyczki 2017, nad którym patronat objął wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.

Konkurs odbył się 10 maja w Szkole Podstawowej im. ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie. Poprzedziły go eliminacje szkolne, które przeprowadzono w każdej placówce już w kwietniu. W ten sposób wyłoniono 28 uczniów ze Szkół Podstawowych w Bogdanowie, Bujnach, Gomulinie, Krzyżanowie, Parzniewicach i Woli Krzysztoporskiej, którzy przystąpili do etapu gminnego. Najzdolniejsi matematycy ze szkół podstawowych z naszej gminy rozwiązywali test matematyczny w dwóch przedziałach wiekowych: kl. II-III i kl. IV-VI.

A oto najlepsi:

I grupa wiekowa kl. II-III
I miejsce – Krzysztof Tatarski (13 p) SP Wola Krzysztoporska
I miejsce – Julia Gątkowska (13 p) SP Wola Krzysztoporska
I miejsce – Kamil Dzikowski (13 p) SP Wola Krzysztoporska
II miejsce – Karol Kaczmarek (12 p) SP Gomulin
II miejsce – Franciszek Sianos (12 p) SP Bujny
III miejsce – Janusz Golat (10 p) SP Wola Krzysztoporska
III miejsce – Krystian Jonczyk (10 p) SP Bogdanów
III miejsce – Piotr Szymczyk (10 p) SP Krzyżanów

II grupa wiekowa kl. IV-VI
I miejsce – Bartłomiej Szymczyk (21 p) SP Krzyżanów
II miejsce – Szymon Bauer (18 p) SP Gomulin
III miejsce – Patryk Nowak (14 p) SP Gomulin
III miejsce – Natalia Dróżdż (14 p) SP Krzyżanów

Wyróżnienia otrzymali: Amelia Miśkiewicz, Łukasz Chmielewski, Kacper Miziołek (SP Bujny), Natalia Cieślak, (SP Krzyżanów), Oskar Grzybowski, Jakub Woźniak, Piotr Warszada, Antoni Warszada, (SP Parzniewice), Fabian Cieślak, Piotr Szewczyk, Szymon Resel, (SP Bogdanów), Aleksandra Krystek, Wiktoria Rybak, (SP Wola Krzysztoporska), Maja Wiórek, Sandra Bujacz, Alicja Lasota, (SP Gomulin).

– Konkurs ma na celu zachęcanie uczniów do pogłębiania wiedzy matematycznej oraz pokazania, że „królowa nauk” wcale nie jest taka straszna. Uczniowie nie tylko mogli sprawdzić swoje umiejętności i zdolności matematyczne, ale także mieli okazję do nawiązania nowych znajomości z rówieśnikami z innych szkół podczas spotkania przy słodkim poczęstunku – podkreśla dyrektor SP w Gomulinie Danuta Stępień.
Sponsorem upominków był wójt gminy Wola Krzysztoporska, który wręczył nagrodzonym uczniom GŁOŚNIKI BLUETOOTH i do IPOD/MP3, a wyróżnionym kalkulatory, zaś fundatorem dyplomów była dyrektor Szkoły Podstawowej w Gomulinie Danuta Stępień.
Na zakończenie spotkania wójt Roman Drozdek pogratulował zwycięzcom, życzył wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów i niegasnącego zapału do rozwiązywania matematycznych łamigłówek.
Inicjatorami przedsięwzięcia byli: dyrektor szkoły Danuta Stępień, Lena Cienkowska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i Jan Giza – nauczyciel matematyki.