Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Lucyny Lasek

Lucyna Lasek podczas wręczania medalu KEN

Medal Komisji Edukacji Narodowej to najwyższe odznaczenie państwowe, jakie może otrzymać nauczyciel. 11 listopada 2022 roku taki medal otrzymała nauczycielka historii i WOS-u pracująca w Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej – Lucyna Lasek. Gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!

Lucyna Lasek
Lucyna Lasek ze Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej

– Medal KEN to wyróżnienie za trudną, pełną poświęcenia i zaangażowania pracę. Teraz, jesienią jest ten czas, że nagradza się i wyróżnia tych najlepszych, najsolidniej pracujących i poświęcających się nauczycieli. Należy pamiętać, że nauczyciel oprócz zawodu ma również do spełnienia pewną misję – wychowania i pomocy tym, którzy tego potrzebują, zarówno uczniom, jak i rodzicom – mówi Maria Bartłomiejczyk z ZNP.

Na przestrzeni ostatnich 20 lat to wyjątkowe oznaczenie – Medal Komisji Edukacji Narodowej przyznano następującym nauczycielom z Woli Krzysztoporskiej: Krystynie Szulc – byłej już dyrektor Przedszkola Samorządowego w Woli Krzysztoporskiej oraz paniom: Danucie Motyl, Barbarze Urbaniak, Marii Bartłomiejczyk i Katarzynie Podwysockiej – nauczycielkom Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej.

Fot. SP Wola Krzysztoporska
SP Wola Krzysztoporska