Mikołajkowo grali w siatkę

I Międzygminny Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn rozegrano 6 grudnia w sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bujnach. Kto okazał się najlepszy?

Drużyna LZS "ZORZA" Bujny
Drużyna LZS „ZORZA” Bujny

W turnieju, w którym rywalizowano o puchar sołtysa Bujen Agnieszki Robaszek-Pawlik, uczestniczyły reprezentacje 4 gmin: LUMKS „Kasztelan” Rozprza, UKS „FUKS” Sulejów, LZS Moszczenica i gospodarz turnieju LZS „ZORZA” Bujny (gmina Wola Krzysztoporska).
Zawody prowadzone były systemem „każdy z każdym”.

Zwycięska drużyna UKS "FUKS" Sulejów z sołtysem Bujen Agnieszką Robaszek-Pawlik i organizatorem turnieju Władysławem Wawrzyńczakiem
Zwycięska drużyna UKS „FUKS” Sulejów z sołtysem Bujen Agnieszką Robaszek-Pawlik i organizatorem turnieju Władysławem Wawrzyńczakiem

– Poziom rozgrywanych spotkań był bardzo wyrównany, ponieważ większość z nich kończyła się tie-breakiem – mówi Władysław Wawrzyńczak, przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Woli Krzysztoporskiej, które było organizatorem turnieju.
Tym razem gospodarze turnieju (LZS „ZORZA” Bujny) okazali się gościnni, pozwalając się wyprzedzić pozostałym drużynom (choć oczywiście woli walki odmówić im nie można). A wystąpili w składzie: Radosław Markiewicz, Dawid Masica, Mariusz Szczepanik, Łukasz Miler, Rafał Jakubczyk, Artur Ziemba i Przemysław Markiewicz.
I miejsce w turnieju i puchar sołtysa Bujen zajął UKS „FUKS” Sulejów, na drugim stopniu podium stanął LUMKS „Kasztelan” Rozprza, a trzeci był LZS Moszczenica.

LUMKS Kasztelan Rozprza

Warto dodać, że oprócz sportowej rywalizacji uczestnicy turnieju mogli liczyć na ciepłą przekąskę przygotowaną przez panie z KGW Bujny na czele z przewodniczącą Krystyną Chrząstek.