Minister Macierewicz w Woli Krzysztoporskiej

Jeszcze przed wyborami poseł Antoni Macierewicz obiecywał, że będzie regularnie odwiedzał Wolę Krzysztoporską i – już jako minister obrony narodowej – słowa dotrzymał. W piątek – 11 grudnia – spotkał się z mieszkańcami gminy.

W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej zebrało się sporo osób. Ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza w imieniu ich wszystkich przywitał gospodarz terenu – wójt Roman Drozdek.
Sam minister mówił o bieżącej sytuacji społeczno-politycznej w Polsce. Wyjaśnił jednak najpierw, dlaczego przyjechał właśnie do Woli Krzysztoporskiej.
– Gdy byłem tutaj ostatni raz, złożyłem zobowiązanie, że najdalej w ciągu kilku tygodni po rozstrzygnięciu wyborczym, po ukształtowaniu rządu zjawimy się, żeby złożyć państwu pierwsze sprawozdanie. Rząd został ukształtowany 16 listopada, w związku z tym nie minęły jeszcze 4 tygodnie. Jestem i mam nadzieję, że mniej więcej w ramach mojego ówczesnego zobowiązania się mieszczę – mówił minister Macierewicz. – Rząd został ukształtowany zgodnie z państwa decyzją, z wolą narodu, który dał po raz pierwszy od 1989 r. większość parlamentarną formacji patriotycznej – dodał.
Była mowa o historii, ale i obecnych problemach. Znalazł się także czas na głos zebranych. O co pytali ministra Macierewicza? Chociażby o przetarg na śmigłowce dla polskiej armii (czy jest jeszcze szansa na to, by wrócić do pomysłu, by zamówiono je w Świdniku?), czy będzie „wietrzenie” telewizji publicznej, czy w Polsce będzie broń atomowa – to pytania z zakresu wojskowości. Ale były także te z kampanii wyborczej – np. „500 zł na dziecko” czy powrót do wcześniejszego wieku emerytalnego. Tu przedstawiciel rządu potwierdził determinację w zrealizowaniu przedwyborczych obietnic.
Minister Macierewicz przekazał także informację o powołaniu Zbigniewa Ziemby z Woli Krzysztoporskiej na stanowisko pełnomocnika powiatowego PiS w powiecie piotrkowskim. Zbigniew Ziemba zastąpi na tym stanowisku Bartłomieja Misiewicza, który został szefem gabinetu politycznego ministra obrony narodowej i rzecznikiem resortu.