Mistrz odwiedził swoją szkołę

Wielki sportowiec – brązowy medalista Mistrzostw Europy – Bukareszt 2018 w podnoszeniu ciężarów Łukasz Grela był gościem Zespołu Szkół CKP w Bujnach.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach gościł 12 kwietnia swojego absolwenta, a zarazem wychowanka klubu LUKS GRYF Bujny – Łukasza Grelę, który podczas tegorocznych Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w Bukareszcie zdobył brązowy medal.
Swoją przygodę z ciężarami rozpoczął w VI klasie szkoły podstawowej jako zawodnik klubu LUKS GRYF Bujny. Od tego momentu małymi krokami podążał do wyznaczonego celu. Na swoim koncie sportowiec ma aż 55 medali i – jak mówi – niektóre mają dla niego dużą wartość sentymentalną. Medale zdobywał na mistrzostwach Polski, a w wieku seniorskim zdobył tytuł Akademickiego Mistrza Świata. Jego ostatnim osiągnięciem było uczestnictwo w Mistrzostwach Europy Bukareszt 2018. Łukasz pochodzi z Bujen, gdzie w ówczesnym Zespole Szkół Rolniczych CKP ukończył Technikum Ogrodnicze. Następnie podjął naukę w Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Uzyskał tam tytuł magistra wychowania fizycznego i rozpoczął pracę na uczelni. Natłok zajęć nie przeszkodził mu w rozpoczęciu studiów doktoranckich.
Uczestnicząca w spotkaniu młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała opowieści tego wybitnego sportowca. Brązowy medalista Mistrzostw Europy przekazał młodym ludziom, aby nigdy się nie poddawali w dążeniu do osiągnięcia swoich celów i realizacji marzeń. Jak mówił: ,,bądźcie niezłomni i nigdy nie rezygnujcie, ale nie zapominajcie przy tym o nauce, która jest bardzo ważna’’. Sam jest przykładem na to, że można pogodzić naukę ze sportem i zajść przy tym bardzo daleko. Wystarczy ciężka praca, odrobina pokory i determinacja w dążeniu do realizacji planów. Cała społeczność Zespołu Szkół CKP jest dumna ze swojego absolwenta i wychowanka sekcji podnoszenia ciężarów LUKS Gryf Bujny – w którym to klubie sportowiec zdobywał swoje pierwsze medale. Serdecznie gratulujemy mu tylu wspaniałych osiągnięć sportowych i życzymy medalu na igrzyskach olimpijskich.