Młodzi ochotnicy z Parzniewic dostali legitymacje

Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP w Parzniewicach mają już legitymacje. Wręczono je uroczyście 10 listopada w Szkole Podstawowej w Parzniewicach podczas akademii upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Legitymacje wręczyli dh Sławomir Ogrodnik – naczelnik jednostki, dh Tomasz Witkowski – opiekun dzieci oraz dh Marcin Krzesiński – sekretarz.
Młodzieżowa drużyna pożarnicza została zawiązania w maju 2015 roku, kiedy to na apel strażaków o naborze dzieci do struktur straży odpowiedziało 10 chłopców i 1 dziewczynka.
– W ciągu miesiąca zostali przeszkoleni i przygotowani do młodzieżowych zawodów strażackich i już 14 czerwca 2015 roku na zawodach strażackich zajęli 3 miejsce. W tym roku zajęli już 2 miejsce, którego im serdecznie gratulujemy – mówi Marcin Krzesiński z OSP w Parzniewicach.
16 kwietnia 2016 roku druhowie strażacy na posiedzeniu członków zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Parzniewicach poparli prośbę młodych druhów i ich rodziców o przystąpienie do struktur OSP i oficjalnie zawiązali Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Młodzi druhowie biorą udział w różnych zbiórkach, szkoleniach oraz uroczystościach kościelnych.
W maju 2016 roku została zorganizowana dla nich wycieczka do Straży Pożarnej na terenie Kopalni Bełchatów połączona ze zwiedzaniem tejże kopalni. Przyszli młodzi strażacy mogli zapoznać się ze sprzętem pożarniczym oraz poznać trud pracy strażaków.