Młodzi piłkarze z UKS FA zmierzyli się w turniejach

Niemal 70 młodych zawodników zmierzyło się w piłkarskim turnieju zorganizowanym przez UKS Football Academy Wola Krzysztoporska.

– Ostatniego dnia maja byliśmy organizatorem turnieju z okazji Dnia Dziecka. Na orliku w Woli Krzysztoporskiej w upalne popołudnie zameldowało się blisko 70 małych piłkarzy, którzy rywalizowali w kategorii młodszej (rocznik 2012/13) oraz starszej (rocznik 2011/10). Po dwugodzinnej rywalizacji wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i z ogromnymi uśmiechami wrócili do swoich domów. Turniej odbywał się w przyjaznej atmosferze, bez liczenia goli, a najważniejsza tego dnia była zabawa i postawa fair play – mówi Filip Polak z UKS FA.

Wcześniej, bo 25 maja najmłodsi zawodnicy akademii wybrali się do Bełchatowa na turniej o puchar starosty bełchatowskiego. W słonecznej pogodzie rywalizowali z drużynami z całego kraju. W turnieju nie była prowadzona klasyfikacja, ale warto zaznaczyć że drużyna z Woli Krzysztoporskiej w 9 spotkaniach aż 6 razy zwyciężyła. – Dziękujemy rodzicom za poświęcony czas oraz doping – dodaje Filip Polak.

Fot.UKS FA