Młodzi strażacy z Parzniewic w bazie lotnictwa

Młodzież ogląda samoloty

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza „Czerwone Strzały” z Parzniewic 14 października 2021 miała okazję zwiedzić 32. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

– Nasi podopieczni mieli okazję obejrzeć kolekcję samolotów i śmigłowców eksploatowanych w Polskich Siłach Powietrznych, którymi opiekuje się grupa „ARCHEO Łask”. A można było zobaczyć m.in.: MIG-a 29, MIG-a 21, Orlika, Iskrę, Irydę oraz śmigłowiec bojowy MI24 – mówią opiekunowie „Czerwonych Strzał” Tomasz Witkowski i Marcin Krzesiński. – Następnym punktem zwiedzania bazy była wizyta w hangarze warsztatowym, gdzie dzieci z bliska mogły zobaczyć „Jastrzębia”, czyli F-16. Dużo ciekawych rzeczy dowiedzieliśmy się również na wieży kontrolerów lotów.
Punktem kulminacyjnym wycieczki była wizyta w remizie Wojskowej Straży Pożarnej. Młodzież miała okazję zobaczyć różnicę w samochodach i ich wyposażeniu w porównaniu do jednostek OSP. Strażacy w ciekawy sposób przedstawili zasady funkcjonowania WSP na terenie lotniska. Wszyscy byli również pod dużym wrażeniem startu i lądowania samolotu F-16.

Fot. OSP KSRG Parzniewice