Młodzi zapaśnicy walczyli o kwalifikacje do mistrzostw Europy

walka zawodników na macie
Fot. Katarzyna Mazur/ZS CKZ Bujny

Aż 123 młodych zawodników – reprezentantów 86 szkół podstawowych i 26 klubów sportowych z całego kraju wzięło udział w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się 8 maja w Gomulinie (gmina Wola Krzysztoporska). Warto dodać, że zawody były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy Młodzików U-15, a gościem honorowym był wicemistrz Europy Mateusz Bernatek.

Termin zwodów – mimo pandemii – nie mógł być odroczony, ponieważ mistrzostwa były jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Europy, które odbędą się pod koniec maja. Żeby młodzi zapaśnicy mogli wziąć w nich udział, trzeba było wyłonić tych najlepszych, a to stało się właśnie w Gomulinie.
– Cieszymy się, że mimo trudności związanych z pandemią udało się te zawody przeprowadzić, i to bardzo sprawnie. Od sędziów, uczestników i Polskiego Związku Zapaśniczego mamy bardzo pochlebne opinie – mówi Tomasz Woźniak, główny organizator wydarzenia, przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Woli Krzysztoporskiej i trener LUKS Athletic Wola Krzysztoporska. – Dziękuję wszystkim, którzy wsparli organizację tego wydarzenia, a szczególnie młodzieży z ZS CKZ w Bujnach za wolontariacką pomoc organizacyjną.
Ze względu na pandemię zawody odbyły się bez udziału publiczności, ale relację on-line oraz wyniki walk na żywo można było śledzić na Sport Zona (https://sportzona.pl/app/events/view/wrestling/3074).
Komunikat końcowy z wynikami indywidualnymi, drużynowymi i klasyfikacją szkół znaleźć można na https://sportzona.pl/files/1_1620480416546.pdf?t=1620716767284 oraz w załączeniu.
Organizatorami Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w zapasach w stylu klasycznym byli: LUKS Athletic Wola Krzysztoporska, Polski Związek Zapaśniczy, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a współorganizatorami: Gmina Wola Krzysztoporska, Łódzki Związek Zapaśniczy, Szkoła Podstawowa w Gomulinie i Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi.
Honorowym patronatem imprezę objęli samorządowcy województwa łódzkiego, powiatu piotrkowskiego i gminy Wola Krzysztoporska.
Fot. Katarzyna Mazur/ Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach

Fot. Katarzyna Mazur/Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach