Modernizujemy Dom Ludowy w Woźnikach

Kolejny Dom Ludowy w gminie Wola Krzysztoporska zyska nowy wygląd. Tym razem mowa o DL w Woźnikach, który będzie poddany modernizacji.

Woźniki DLPrzede wszystkim docieplone i otynkowane będą ściany zewnętrzne, na których pojawi się nowy napis „Ochotnicza Straż Pożarna w Woźnikach”.
Docieplony zostanie też stropodach i dokończone będą roboty budowlane, elektryczne i wodno-kanalizacyjne w pomieszczeniu kotłowni, do którego poprowadzą nowe schody.
Przed wejściem pojawi się nowe zadaszenie z poliwęglanu. Istniejące schody zewnętrzne obłożone zostaną okładziną gresową.
Wymienione będą również bramy garażowe, a same pomieszczenia zostaną odmalowane.
Znaczenie dla środowiska będzie miało z kolei wykonanie instalacji w kotłowni z piecem na pelet.
Instalacja centralnego ogrzewania będzie wykonana tak, aby była możliwość osobnego włączania ogrzewania w garażu, bibliotece, pomieszczeniu dla sportowców czy sklepie niezależnie od ogrzewania dużej sali.
Zmieni się także zagospodarowanie terenu wokół budynku – powstaną miejsca parkingowe, utwardzony zostanie również teren pod zbiornik odpadów.

Prace kosztować będą 269.370 zł i powinny się zakończyć w połowie listopada. Gmina stara się o pozyskanie dofinansowania tej inwestycji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.