Możesz pomóc choremu Dominikowi z Woźnik

Dominik urodził się pół roku temu. Niestety zdiagnozowano u niego rzadką i bardzo niebezpieczną chorobę genetyczną. Możemy pomóc jego rodzicom w walce o zdrowie synka.

Maleńki Dominik z miejscowości Woźniki od urodzenia choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną. Aby móc żyć i cieszyć się dzieciństwem, niezbędny jest przeszczep szpiku. Po przeszczepie chłopca czeka bardzo długie i kosztowne leczenie.

W związku z tym rodzice Dominika zwracają się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc i wsparcie. Oto co napisali:

„Dominik, nasz ukochany synek, urodził się pół roku temu. Niestety zdiagnozowano u niego niezwykle rzadką i bardzo niebezpieczną chorobę genetyczną zespół Wiskotta-Aldricha. Przez znacznie obniżoną liczbę płytek krwi, jego życiu zagrażają niebezpieczne krwawienia i wylewy. Choroba spowodowała również obniżenie odporności, przez co przeszedł sepsę, zapalenie płuc i inne choroby.

Czeka nas teraz najtrudniejsza próba w życiu, bo jedynym sposobem na wyleczenie z tej choroby jest przeszczep szpiku. Jesteśmy przerażeni, ale nie mamy innego wyjścia, żeby go uratować…

Wsparcie, jakiekolwiek otrzymamy, przeznaczymy na pokrycie kosztów związanych z zakupem leków, maści, opatrunków i czasową zmianą miejsca zamieszkania wymuszoną pobytem w ośrodku przeszczepowym we Wrocławiu, ciągłymi jak do tej pory pobytami w szpitalu w Łodzi na ul. Spornej.

Dominik wymaga i długo będzie wymagał ciągłej, specjalistycznej opieki, przez co jedno z nas rodziców musiało na pewien czas zrezygnować z pracy.
Przed nami długa i trudna droga do odzyskania zdrowia naszego synka.
W domu mamy jeszcze córkę Olę (61at), która ciężko znosi nasze pobyty w szpitalach oraz rozstanie z bratem. Dla Jej dobra wiemy, że musimy być silni i ją również wspierać.

Prosimy bądźcie z nami, trzymajcie kciuki…

Rodzice Dominika
Nina i Mariusz Fredyk”

Każdy, kto chciałby pomóc Dominikowi w walce o zdrowie, może:

Przekazać 1% podatku lub darowiznę
Fundacji Avalon z dopiskiem Fredyk, 5284

KRS: 0000270809 / cel: Fredyk, 5284
nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
tytuł: Fredyk, 5284

(szczegóły na załączonej ulotce)

lub

wysyłając SMS na nr: 75165 / treść: POMOC 5284
(koszt SMS-a to 5 zł netto – 6,15 zł brutto)