Najlepszy zasiądzie w fotelu wójta

Zdjęcie grupowe uczestników konkursu, ich opiekunów, organizatorów i wójta gminy

Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali o nagrodę główną – Fotel Wójta Gminy. 9 czerwca w Szkole Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego odbyła się IV edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie i Samorządzie Terytorialnym pod patronatem wójta gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka.

– Celem konkursu było przede wszystkim upowszechnianie wiedzy o samorządzie terytorialnym, szerzenie idei społeczeństwa obywatelskiego oraz patriotyzmu lokalnego – mówią organizatorzy konkursu.
10 uczniów ze Szkół Podstawowych w Bujnach, Gomulinie, Krzyżanowie i Woli Krzysztoporskiej przystąpiło do rywalizacji o nagrodę główną czyli Fotel Wójta Gminy. Młodzież miała do rozwiązania trudny test, w którym musiała wykazać się znajomością m.in. Konstytucji RP, ustawy o samorządzie terytorialnym oraz ogólną wiedzą o współczesnym życiu politycznym, społecznym i gospodarczym. Najlepszą znajomością tematyki konkursu wyróżnił się Kacper Blaźniak (SP w Woli Krzysztoporskiej), który zajął I miejsce i to on na jeden dzień zasiądzie w Fotelu Wójta i będzie miał możliwość załatwienia wielu spraw bliskich mieszkańcom naszej gminy. II miejsce przypadło Marcelowi Blaźniakowi (SP w Woli Krzysztoporskiej), natomiast III miejsce wywalczył Antoni Kowalski – uczeń VIII klasy Szkoły Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie.
Podczas podsumowania tegorocznej edycji konkursu wójt Roman Drozdek wręczył laureatom nagrody, a wszystkim uczestnikom – upominki. Pochwalił uczniów za zainteresowanie sprawami samorządu lokalnego oraz wyraził nadzieję, że w przyszłości również będą aktywnie angażować się w życie naszej Małej Ojczyzny.
Konkurs przygotował Szkolny Klub Obywatelski, a jego koordynatorkami były panie Ewa Maciołek i Małgorzata Kowalska.
Gratulujemy zwycięzcom IV edycji konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

Fot. SP Gomulin