Najpiękniejsze wigilijne stoły pokazano w Bujnach

Wigilijne potrawy, świąteczna atmosfera i najlepsze życzenia – reprezentacje niemal wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Wola Krzysztoporska prezentowały swoje kulinarne pomysły na święta.

Po raz kolejny w tym roku Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej zorganizował dla Kół Gospodyń Wiejskich przegląd kulinarny. Tym razem pn. „Stoły Wigilijne – kulinarne i artystyczne dziedzictwo”, który odbył się w sobotę, 10 grudnia w sali OSP w Bujnach. Jak tradycja nakazuje, na stołach znalazły się potrawy wigilijne oraz przepiękne dekoracje świąteczne. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 28 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Wola Krzysztoporska.
To nastrojowe i świąteczne spotkanie rozpoczął ks. proboszcz parafii w Bujnach Jerzy Petera, przypominając, czym jest nadchodząca Wigilia i Boże Narodzenie. Zebrani podzielili się opłatkiem, a kolędy zaśpiewał zespół Pasjonatki.
Niespodzianką okazał się występ Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy” z Ukrainy. Ukraińską grupę taneczną tworzą między innymi wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy. Młodzi artyści zaprezentowali się w tańcach ludowych z całego świata, balecie klasycznym i tańcach współczesnych. Występy grupy wzbudziły wielkie emocje wśród publiczności, która nagrodziła je owacjami na stojąco.
Tego dnia najważniejsze były jednak wigilijne stoły przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. A ponieważ spośród pięknych trudno byłoby wybrać te najpiękniejsze, tym razem zrezygnowano z formy konkursowej i równorzędne nagrody przyznano wszystkim uczestnikom. Razem z przewodnicząca Rady Gminy Marią Głowacką wręczał je wójt Roman Drozdek.
Szczególne podziękowania warto skierować do gospodarzy tego wigilijnego spotkania – pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Bujen, OSP Bujny oraz gospodarza sali.