Narodowe Czytanie 2022: „Lilije” i „Rybka” w wykonaniu uczniów z Bujen

zdjęcie zbiorowe na scenie - młodzi aktorzy z opiekunami i dyrektorami szkół

Tradycyjnie w drugi piątek września w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku były to „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji. Po raz kolejny to wynik współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli Krzysztoporskiej, Zespołu Szkół CKZ im. Wincentego Witosa w Bujnach oraz Filii Bibliotecznej w Bujnach.

Uczniowie z Zespołu Szkół CKZ w Bujnach przedstawili widowni dwie ballady: „Lilije” i „Rybkę”. Aktorzy – amatorzy zebrali zasłużone owacje na stojąco.
W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas 7 – 8 ze szkół z terenu gminy Wola Krzysztoporska, a także nauczyciele, wychowawcy, czytelnicy bibliotek, a także zaproszeni goście: przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Gniewaszewska, dyrektor GOK Marcin Pawlikowski oraz dyrektorzy szkół: Mirosława Kaczmarek-Michalak, Adrianna Grela, Iwona Zapała, Bogusława Bajerowska oraz Magdalena Ryżewska.
Organizatorki wydarzenia: Julita Furczyńska, Joanna Filipek, Marta Kopacka oraz Anna Daranowska-Wrzeszcz serdecznie dziękują wszystkim za przybycie i uczestnictwo w Narodowym Czytaniu, jednocześnie zapraszając na kolejne jego odsłony.

Fot. Anna Wiktorowicz