Nasi sportowcy i trenerzy wśród najlepszych

Patryk Robaszek z medalem obok jego trener Tomasz Woźniak
Patryk Robaszek i jego trener Tomasz Woźniak

Podczas uroczystej gali 25 lutego 2022 w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim poznaliśmy najpopularniejszych i najlepszych sportowców, trenerów, kluby i nadzieje sportowe powiatu piotrkowskiego w 2021 roku. Wręczono również nagrody i medale z okazji 75-lecia LZS. Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele gminy Wola Krzysztoporska, którym zdobytych tytułów gratulował wójt Roman Drozdek.

Patryk Robaszek z medalem obok jego trener Tomasz Woźniak
Patryk Robaszek i jego trener Tomasz Woźniak

W gronie najlepszych sportowców wytypowanych podczas Podsumowania Roku Sportowo-Turystycznego Ziemi Piotrkowskiej 2021 na III miejscu znalazł się Patryk Robaszek, zapaśnik LUKS Athletic Wola Krzysztoporska i AKS Piotrków Trybunalski. Jakimi osiągnięciami w 2021 r. może pochwalić się Patryk?
– Reprezentowanie Kadry Polskiej Juniorów Młodszych w zapasach;
– III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Pabianice 2021);
– I miejsce w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS (Spała 2021);
– Czołowe miejsca w Pucharze Polski (II miejsce – Warszawa 2021 r., III miejsce – Racibórz 2021 r., III miejsce – Radom 2021 r.)
W tej samej kategorii na VIII miejscu uplasował się zawodnik LUKS Gryf Bujny Michał Zimny(podnoszenie ciężarów).

Wśród najlepszych trenerów, wychowawców młodzieży znalazł się Tomasz Woźniak (zapasy w stylu klasycznym; LUKS Athletic Wola Krzysztoporska). Jego wychowankiem jest Patryk Robaszek, który w tegorocznym plebiscycie zajął 3 miejsce. Tomasz Woźniak był też organizatorem Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych (U15) – Gomulin 2021.
Serdecznie gratulujemy!
Laureaci plebiscytu na scenie