Nasi turyści w Borach Tucholskich

Reprezentacja ZSR CKP Bujny

Nasi turyści doskonale zaprezentowali się podczas ekologicznego zlotu w Borach Tucholskich. Reprezentacja powiatu piotrkowskiego zajęła I miejsce, drużyna z ZSR CKP Bujny – IV.

34-osobowa grupa turystów w z powiatu piotrkowskiego reprezentująca jednocześnie województwo łódzkie, w skład której weszło siedmiu turystów z ZSR CKP Bujny (gm. Wola Krzysztoporska), uczestniczyła w XXII Ogólnopolskim Pieszym Zlocie Ekologicznym „Bory Tucholskie 2015”. Odbył się on w dniach 2 – 4 października w Ośrodku Doskonalenia Służb Więziennych Zacisze, gmina Lubiewo.
Nasi turyści dobrze wypadli w poszczególnych konkurencjach (sprawdziany wiedzy, zadania turystyczne i sportowe).
Drużyna z ZSR CKP Bujny w łącznej punktacji wywalczyła IV miejsce w kategorii OPEN. W jej skład wchodzili: Nina Kobalczyk, Mateusz Bernacki, Alan Bugajny, Jaromir Badek, Artur Grelowski, Piotr Stępień, a opiekunem grupy był Władysław Wawrzyńczak.
Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja drwali. W bardzo wyrównanej walce drwale z powiatu piotrkowskiego (W. Wawrzyńczak i Jarosław Wieczorek) zdobyli I miejsce, wyprzedzając powiat Lipno, Gdańsk, Pińczów, Włocławek, Bydgoszcz.
W klasyfikacji końcowej, zarówno powiatowej, jak i wojewódzkiej, turyści z powiatu piotrkowskiego wywalczyli I miejsce.