Naucz się za darmo kroju i szycia!

Chcesz się nauczyć kroju, szycia i stylizacji ubioru? Już niebawem będzie to można zrobić – i to całkiem za darmo – w ZSP nr 6 w Piotrkowie. Po zakończeniu nauki dla najlepszych ma być praca.

Piotrkowska „Odzieżówka”, czyli Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6, zaprasza osoby dorosłe (bez względu na wiek i wykształcenie) do udziału w kwalifikacyjnym kursie zawodowym z zakresu kroju, szycia i stylizacji ubioru (kwalifikacje A12 Wykonywanie usług krawieckich).
Planowany termin rozpoczęcia kursu to wrzesień 2015 r. (z chwilą zrekrutowania minimum 20 osób). Zgłoszenia przyjmowane są osobiście w siedzibie szkoły przy ul. Krakowskie Przedmieście 36 w terminie do 15 września.
Kurs realizowany będzie we współpracy z firmami odzieżowymi funkcjonującymi na rynku piotrkowskim, które dla najlepszych słuchaczy gwarantują pracę po I semestrze nauki.
Po zaliczeniu kursu słuchacze otrzymają zaświadczenie, które umożliwi im przystąpienie do egzaminu zawodowego i uzyskanie świadectwa potwierdzającego kalifikacje zawodowe. Słuchacze, którzy udokumentują posiadanie wykształcenia ogólnego co najmniej na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej, otrzymają dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Ukończenie kolejnych dwóch kwalifikacji i posiadanie wykształcenia średniego daje możliwość zdobycia zawodu technik technologii odzieży. Uczestnikom kursu, którzy chcieliby uzupełnić wykształcenie ogólne, szkoła proponuje także bezpłatną naukę w Zaocznym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych.

Dokładne informacje oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie szkoły www.zsp6piotrkow.com. Informacje również pod numerem telefonu 44/732-03-25.