
19 listopada to Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. Jest to wyjątkowa okazja, by zwrócić uwagę na poważny problem, jakim jest przemoc fizyczna, psychiczna i emocjonalna, której doświadczają dzieci na całym świecie.
– Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Woli Krzysztoporskiej i działający przy nim Zespół Interdyscyplinarny apeluje do wszystkich mieszkańców naszej społeczności, ażeby nie byli obojętni na jakąkolwiek formę przemocy wobec dzieci mówi kierownik GOPS w Woli Krzysztoporskiej Małgorzata Walas. – Wszystkie niepokojące zachowania wobec nieletnich można zgłaszać bezpośrednio do poszczególnych instytucji pomocowych działających na naszym terenie. A są to:
– Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Woli Krzysztoporskiej, ul. Szkolna 6;
– Zespół Interdyscyplinarny w Woli Krzysztoporskiej, ul. Szkolna 6;
– Posterunek Policji w Woli Krzysztoporskiej, ul. Piotrkowska 2A;
– Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Woli Krzysztoporskiej, ul. Kościuszki 19;
– Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Woli Krzysztoporskiej, ul. Południowa 2;
– Szkoły Podstawowe funkcjonujące na terenie gminy Wola Krzysztoporska.
Warto też przyjrzeć się ogólnopolskiej akcji „Dzieciństwo bez przemocy”.
19 listopada – w Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci – z inicjatywy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie zostanie wyświetlone hasło „Dzieciństwo bez przemocy”, a pałac podświetlony zostanie na czerwono. Podobne iluminacje będą miały miejsce również w innych miastach Polski tj.: Starogardzie Gdańskim, Lublinie, Olsztynie, Zakopanem, Rabce, Nowym Targu, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Poznaniu, Rzeszowie i Grudziądzu.
– Akcja „Dzieciństwo bez przemocy” to manifest 16 wiodących polskich organizacji, zrzeszonych w Krajowej Koalicji na rzecz Ochrony Dzieci. Ten manifest stanowi nasze jasne stanowisko – nie zgadzamy się na przemoc wobec dzieci, a wszelkie jej formy są nie do przyjęcia. Wszyscy realizujemy misję ochrony praw dzieci i głośno wzywamy do przeciwdziałania przemocy. Ta akcja to nasz wspólny krok do budowania świadomości problemu krzywdzenia dzieci, kształtowania postaw, uwrażliwiania społeczeństwa i angażowania w działania chroniące – mówi Monika Kamińska, rzeczniczka prasowa Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
To właśnie Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę w porozumieniu ze swoimi partnerami realizuje kampanię „REAGUJ na przemoc wobec dzieci”. Będzie ona trwała od 14 do 30 listopada br. i obejmować będzie: telewizję, prasę, on-line, w tym kampanię digitalową, komunikację w mediach społecznościowych oraz kampanię outdoor w Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Łodzi. Więcej o kampanii na stronie: REGUJ.fdds.pl.