Nowa altana i piknik w Borowej

Nowa altana - przecięcie wstęgi

Rodzinny piknik z atrakcjami dla dzieci i dorosłych, loteria fantowa, nowa altana na placu wiejskim i jubileusz KGW – to wszystko w ubiegłą sobotę, 22 czerwca w Borowej. I – co najważniejsze – pogoda dopisała.

Powodów do spotkania i integracji było kilka. Pierwszy z nich, to przekazanie do użytkowania nowej altany na działce sołeckiej, którą kupiono w 100% ze środków gminy Wola Krzysztoporska (koszt altany i utwardzenia terenu to 42.727,50 zł). Nowy obiekt poświęcił ks. proboszcz parafii Bogdanów Tadeusz Mikołajczyk, a wstęgę uroczyście przecinali m.in.: przedstawiciele wsi z przewodniczącą KGW Urszulą Mikołajewską i samorządu – wójt Roman Drozdek i przewodnicząca RG Kamila Kaczorowska.
Powód drugi spotkania to jubileusz 5-lecia KGW Borowa. Koło, choć młode, jest niezwykle aktywne, i to nie tylko na terenie gminy, ale także na arenie powiatowej i wojewódzkiej, co podkreślała Kamila Kaczorowska będąca jednocześnie koordynatorką KGW na terenie gminy Wola Krzysztoporska. Gratulacje i podziękowania za tę niezwykła aktywność przekazał paniom także wójt Roman Drozdek.
Powód trzeci – to wspaniałe, integracyjne spotkanie mieszkańców i wspólna zabawa.
– Była dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci, wata cukrowa, zabawa fantowa, malowanie twarzy dla najmłodszych, a oprócz tego kiełbaski i kaszanka z grilla i mnóstwo smakołyków przygotowanych przez KGW – mówi Urszula Mikołajewska z KGW Borowa. – Nie mogło oczywiście zabraknąć strażaków OSP Bogdanów i piany. A na koniec zagrała wspaniała Kapela Spod Dębu. Jednym słowem, zabawa była naprawdę udana.

Fot. Anna Wiktorowicz