Nowe wyposażenie przydało się podczas festynu

Mieszkańcy pod namiotem przy stole z przekąskami

Nowe zestawy piknikowe i grill kupiony w ramach grantów „Sołectwo na plus” przydały się podczas rodzinnego pikniku połączonego z akcją szczepień zorganizowanego w Borowej.

Logo - herb województwa łódzkiego, sołectwo na plus, Projekt współfinansowany z budżetu województwa łódzkiegoFestyn odbył się 25 września na działce sołeckiej, a organizatorami wydarzenia byli: KGW Borowa oraz sołtys wsi.
– Atrakcje, jakie zapewniliśmy dzieciom, to: dmuchańce, zabawy z animatorką, przejazd kolejką, popcorn, wata cukrowa oraz niespodzianki – upominki, a także loteria fantowa, która cieszyła się ogromnym powodzeniem – opowiada przewodnicząca KGW Borowa Urszula Mikołajewska. – Dla dorosłych były potrawy grilla, a także przygotowane przez nasze panie z Koła ciepłe posiłki: żurek, pierogi i bigos, a także ciasta i desery. Straż pożarna z Bogdanowa pilnowała porządku na festynie, a także udostępniła do oglądania swój wóz strażacki najmłodszym, a nasza koleżanka Ania Jędrzejczyk, która jest ambasadorką firmy kosmetycznej, robiła makijaże – dodaje.
Festyn uświetniła swoim wspaniałym głosem Martynka z Bełchatowa, która była jedną z uczestniczek The Voice Kids. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych dzięki wspaniałej oprawie muzycznej, którą zapewnił DJ.
Warto dodać, że podczas pikniku wykorzystano sprzęt kupiony dla sołectwa Borowa w ramach projektu w programie „Sołectwo na plus” – 10 zestawów piknikowych (ławki i stoły) oraz grill dwukomorowy. – Stały się one częścią wyposażenia działki gminnej, na której odbywają się nasze zebrania sołeckie, festyny rodzinne, ogniska integracyjne. To ważne dla mieszkańców miejsce, które zastępuję nieistniejącą w tej miejscowości świetlicę – dodaje sołtys wsi Artur Jędrzejczyk.
Całość wyposażenia kosztowała 8.610 zł. Pomoc finansowa z budżetu województwa łódzkiego to 5.900, a wkład gminy Wola Krzysztoporska to 2.710 zł.

Fot. Sołectwo i KGW Borowa