Nowy plac zabaw i festyn na Dzień Dziecka w Jeżowie

Dokładnie w Dzień Dziecka, 1 czerwca przy Domu Ludowym w Jeżowie odbył się festyn rodzinny połączony z uroczystym otwarciem nowego placu zabaw i siłowni plenerowej.

Po mszy św. odprawionej przez księdza proboszcza Wiesława Płomińskiego z Rozprzy nastąpiło poświęcenie i uroczyste otwarcie placu zabaw i siłowni zewnętrznej, w którym udział wzięli nie tylko mieszkańcy Jeżowa, ale i zaproszeni goście, m.in.: przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Gniewaszewska, wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, radny Paweł Malik, Sylwia Cieślik z GOK w Woli Krzysztoporskiej, a także koordynator KGW na terenie gminy Maria Głowacka.
– Otwarcie nowego kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Jeżowie jest powodem do dumy dla całej społeczności lokalnej. Ten obiekt to doskonałe miejscem dla rodzinnych spotkań, wspólnego wypoczynku i promowania aktywnego trybu życia. Nowy plac zabaw i siłownia zewnętrzna mogą być wizytówką wsi i doskonałym miejscem integracji. Niech dobrze służą wszystkim mieszkańcom! – mówił podczas festynu wójt Roman Drozdek.
Dla dzieci przygotowano różne atrakcje. Były zabawy z animatorem, malowanie twarzy, konkursy, trampoliny, lody, napoje, słodycze. Dorośli mogli rozkoszować się pyszną kwaśnicą przygotowaną przez panie z KGW Jeżów. Zabawę umilała muzyka zafundowana przez grupę DBX.
– Wszystko przebiegało w miłej atmosferze, a nasi strażacy spisali się na medal jako ochrona. Wszystkim bardzo gorąco dziękujemy – dodaje sołtys Jeżowa Anetta Barczyk.
Festyn zorganizowany był przez sołectwo, KGW i OSP Jeżów.

Fot. Sołectwo Jeżów