Nowy policyjny furgon współfinansowany przez gminę

Kluczyki do nowego radiowozu trafiły w ręce funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Grabicy. Uroczyście przekazali je 21 stycznia mł. insp. Krzysztof Mikułowski, komendant KMP w Piotrkowie Trybunalskim i wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, bo to właśnie gmina niemal w połowie sfinansowała zakup samochodu.

Samorząd gminy postanowił wesprzeć mundurowych kwotą 90 tys. zł (całość kosztowała 202.279 zł) na zakup furgonu patrolowego volkswagen transporter, który służył będzie przede wszystkim na terenie Woli Krzysztoporskiej.
– To kolejne działanie (po dofinansowaniu patroli ponadnormatywnych i nieodpłatnym przekazaniu 2 działek pod powstający posterunek policji), którym samorząd wspiera funkcjonowanie policji na terenie naszej gminy – mówi wójt Roman Drozdek. – Chcielibyśmy, by w przyszłości w Woli Krzysztoporskiej był nie tylko posterunek, ale komisariat policji. Wskazuje na to chociażby statystyka zdarzeń (ok. 70% zdarzeń na terenie podległym Komisariatowi w Grabicy ma miejsce w gminie Wola Krzysztoporska).
Przypomnijmy, że w Woli Krzysztoporskiej trwa budowa nowego obiektu dla mundurowych. W połowie roku 2020 ma tu zostać uruchomiony posterunek policji, a nowy samochód ma stanowić jego wyposażenie.