O środowisku będą się uczyć w nowej ekopracowni

Pierwsze eksperymenty i doświadczenia już za nimi. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej oficjalnie mogą się cieszyć z nowej ekopracowni.

Uroczyste otwarcie połączone z artystyczną prezentacją i pierwszymi eksperymentami przygotowanymi przez uczniów pod kierunkiem opiekuna pracowni Gabrieli Perek miało miejsce 18 grudnia. Był to też moment, żeby życzyć uczniom rozwijania pasji i wytrwałości w odkrywaniu świata – co uczynił wójt gminy Roman Drozdek – i podziękować za kolejny, udany projekt, który to umożliwi – co podkreślał dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Woli Krzysztoporskiej Zbigniew Ziemba.

Przypomnijmy, że dzięki projektowi pod nazwą „Modernizacja pracowni przyrodniczej w Szkole Podstawowej przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Woli Krzysztoporskiej” dofinansowanemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi dzieci będą uczyć się przyrody w pracowni wyposażonej w nowoczesne pomoce dydaktyczne: tablicę interaktywną z projektorem i komputerem, mikroskopy, „walizki ekobadacza”, mapy, globusy, kompasy, filmy DVD. Nowe są też ławki, krzesła szkolne i meble. Przy okazji – już poza projektem współfinansowanym z WFOŚiGW – w sali wymieniona została podłoga, przebudowana ścianka działowa i zamontowana szafa wnękowa. Całość objęta projektem kosztowała 33.300,66 zł. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi wyniosła 31.632,00 zł.
To kolejna ekopracownia, która powstała na terenie gminy Wola Krzysztoporska. W roku 2014 podobne projekty realizowane były w czterech szkołach: w Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej, w Szkole Podstawowej w Bujnach oraz w Gimnazjum i w Szkole Podstawowej w Gomulinie. W 2015 roku dołączyły Szkoła Podstawowa w Parzniewicach i właśnie Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej.

Utworzenie pracowni zrealizowane przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Moja wymarzona ekopracownia -2015”

www.zainwestujwekologie.pl