Ochotnicza wioska św. Mikołaja w Blizinie

Dom Ludowy w Blizinie 8 grudnia zamienił się w magiczną ochotniczą wioskę św. Mikołaja, który nie tylko bawił dzieci i rozdawał prezenty, ale i przyglądał się prezentacji nowego sztandaru lokalnej OSP.

To tego dnia odbyła się tutaj uroczysta prezentacja nowego sztandaru OSP Blizin zakupionego ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (za pośrednictwem Państwowej Straży Pożarnej). Prezentację poprzedziła prelekcja dotycząca działalności i historii OSP Blizin. Odczytano historię jednostki i pokazano kroniki obrazujące początki działalności druhów. Prezes jednostki Grzegorz Zajda przywitał sztandar, a poczet sztandarowy zaprezentował go zebranym.
Inicjatorem pozyskania tego ważnego dla jednostki emblematu był Społeczny Komitet Fundatorów Sztandaru w składzie: przewodnicząca Kamila Kaczorowska, wiceprzewodniczący Dariusz Kraszkiewicz i Grzegorz Zajda, sekretarz Piotr Turlejski, skarbnik Irena Siwik i członkowie: Zdzisław Szkodziński, Marta Walas, Konrad Mastalerz, Andrzej Tarnowski, Elżbieta Janowska, Dominik Mastalerz, Justyna Glisner, Wioletta Kaczorowska. Powołany został także komitet honorowy pod przewodnictwem wójta gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka. Uroczyste poświęcenie sztandaru nastąpi w niedługim czasie.
Po prezentacji sztandaru przyszedł czas na wspólne wykonywanie świątecznych ozdób i ubieranie choinki przygotowanej przez strażaków. A warto dodać, że tego dnia DL w Blizinie odwiedziło ok. 150 osób, w tym dzieci i ich rodzice z Blizina, Ludwikowa, Lasek, Kamiennej i Radziątkowa, a także Jan Czubała, inspektor od spraw pożarnictwa w gminie, sołtysi okolicznych wsi, przewodniczące KGW.
Św. Mikołaj zaskoczył wszystkie dzieci, bo tym razem do Blizina przyjechał nie saniami, a strażackim wozem. Wszystkim grzecznym dzieciom rozdał prezenty, a dorosłym rózgi dla osłody przyozdobione słodyczami. Wszyscy mogli też liczyć na słodkie co nieco przygotowane przez zaprzyjaźnione panie z KGW.
Za przybycie i stworzenie niezwykłej, magicznej atmosfery w zmodernizowanym i rozbudowanym Domu Ludowym w Blizinie dziękowała wszystkim sołtys wsi i jednocześnie radna Kamila Kaczorowska.

Fot. Sołectwo Blizin