Odznaczeni za wspólne życie

„Dziękuję Ci żono – mężu, że nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe” – tak po 50 latach wspólnego życia dziękowali sobie małżonkowie z terenu gminy Wola Krzysztoporska, którzy 15 grudnia odebrali medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Jaki mają patent na długie, wspólne życie? Przede wszystkim cierpliwość i zrozumienie. W Woli Krzysztoporskiej uroczyście świętowano jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego dwudziestu par z terenu gminy (nie wszyscy mogli jednak być obecni na uroczystości).

– Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnie uroczystym dla Państwa, dla Waszych rodzin, ale również dla nas, dla tutejszego urzędu. Gościmy bowiem 15 wspaniałych, złotych par, które wspólnie przeżyły 50 lat – witała jubilatów w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury Monika Dybała, kierownik Referatu Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej.

A złoty jubileusz świętowali:
1. Róża i Jan Ałaszewscy
2. Irena i Zdzisław Banasiakowie
3. Krystyna i Jan Bińkowie
4. Halina i Mieczysław Bugajscy
5. Krystyna i Józef Chądzyńscy
6. Zofia i Kazimierz Cieślowie
7. Zenona i Tadeusz Dukatowie
8. Zofia i Ryszard Dworzyńscy
9. Stanisława i Zdzisław Grzesiakowie
10. Lucja i Marian Kapustowie
11. Janina i Józef Koziołowie
12. Alicja i Marian Kulikowie
13. Teresa i Tadeusz Madejakowie
14. Barbara i Stanisław Mikowie
15. Krystyna i Henryk Paulińscy
16. Janina i Zygmunt Raczyńscy
17. Helena i Józef Robaszkowie
18. Janina Stanisław Sawiccy
19. Felicja i Władysław Stanikowscy
20. Maria i Kazimierz Szymańscy

– Jesteście wzorem do naśladowania dla młodych pokoleń, zwłaszcza w XXI wieku, kiedy rodziny są niestabilne, nietrwałe, a słowa małżeńskiej przysięgi wielokrotnie niedotrzymywane. Dziękujemy Wam za wskazanie drogi, za ślad, który zostawiacie, za wierność – kierował do zebranych słowa wdzięczności i uznania wójt gminy Wola Krzysztoporska i jednocześnie kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Roman Drozdek. Najlepsze życzenia złożyli jubilatom także: przewodnicząca Rady Gminy Maria Głowacka i sekretarz gminy Wola Krzysztoporska Dominik Ambrozik.

Dostojni jubilaci odznaczeni zostali Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i obdarowani kwiatami i upominkami przez tutejszy urząd. Później czekała na nich jasełkowa niespodzianka w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Woli Krzysztoporskiej i wspólna biesiada, która stała się okazją do wspomnień, życzeń i opowieści o narodzinach miłości.