Olimpijczycy gośćmi memoriału wioślarskiego w Gomulinie

Jak trzeba wiosłować, żeby zostać mistrzem olimpijskim? Tego będą się mogli dowiedzieć młodzi uczestnicy memoriału wioślarskiego, który odbędzie się 8 listopada w Gomulinie (gm. Wola Krzysztoporska).

Już 8 listopada 2016 r. w Gimnazjum w Gomulinie odbędzie się Memoriał im. Prof. Romana Kobendzy i Mistrzostwa Ziemi Piotrkowskiej na ergometrach wioślarskich. W zawodach weźmie udział ok. 250 uczestników – uczniów gimnazjów i szkół podstawowych (początek rywalizacji o godz. 9.00). Zaproszeni są również samorządowcy, strażacy, policjanci, leśnicy ziemi piotrkowskiej oraz Kampinoskiego Parku Narodowego.
Gośćmi specjalnymi zawodów będą mistrzynie olimpijskie z RIO 2016 w wioślarstwie – Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj na dwójce podwójnej oraz brązowe medalistki z RIO 2016 w wioślarstwie Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Joanna Leszczyńska i Maria Springwald na czwórce podwójnej z trenerem Marcinem Witkowskim. Zaproszenie przyjął też dwukrotny złoty medalista olimpijski – Sydney 2000 i Ateny 2004 – na dwójce podwójne wagi lekkiej, obecnie poseł na Sejm RP Tomasz Kucharski.
– Będzie można zrobić zdjęcie z olimpijkami, dostać autograf i porozmawiać, a najlepsi właśnie z rąk olimpijczyków odbiorą medale – mówi Lech Pawlak, prezes UKS REMO NIECHCICE, organizator memoriału. – Warto przypomnieć, że profesor Roman Kobendza to światowej sławy botanik, który urodził się w Niechcicach w 1886 roku. W 130. rocznicę urodzin chcemy przypomnieć jego osobę, nieco zapomnianą w rodzinnych stronach. To on przyczynił się do powstania Kampinoskiego Parku Narodowego i jest patronem Wydziału Dendrologii SGGW w Warszawie.