OSP Parzniewice ma nowy sprzęt za niemal 100 tys. zł

Nowy sprzęt hydrauliczny leży przed samochodem

Długo wyczekiwany sprzęt już trafił do jednostki OSP w Parzniewicach! Jest to zestaw urządzeń hydraulicznych firmy Lukas wykorzystywanych najczęściej podczas wypadków. Urządzenia o wartości niemal 100 tys. zł zostały kupione ze środków gminy Wola Krzysztoporska. Jest to najnowocześniejszy tego typu sprzęt w powiecie piotrkowskim.

Dzięki wzmocnieniu sprzętowemu jednostki OSP Parzniewice mieszkańcy gminy oraz powiatu zyskają większe poczucie bezpieczeństwa oraz mają zagwarantowaną szybszą i skuteczniejszą pomoc w przypadku zagrożenia życia i zdrowia w wyniku wypadków.
Umowę o użyczeniu jednostce sprzętu oficjalnie podpisali 19 września przedstawiciele jednostki z prezesem Henrykiem Grędą i naczelnikiem Sławomirem Ogrodnikiem na czele oraz wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, który życzył druhom, by sprzęt używany był jak najrzadziej.
Zadowolenia nie kryli też druhowie, którzy teraz jeszcze skuteczniej będą mogli nieść pomoc poszkodowanym.
– Z tego miejsca bardzo serdecznie chcemy podziękować wójtowi gminy Wola Krzysztoporska Romanowi Drozdkowi oraz radnym gminy Wola Krzysztoporska za wygospodarowanie środków finansowych na zakup zestawu – mówią strażacy z OSP Parzniewice. – Bliskie sąsiedztwo autostrady A1, coraz więcej wypadków, w których bierzemy udział, to główne czynniki, które wpłynęły na decyzję o zakupie specjalistycznego sprzętu. Wyżej wymieniony sprzęt zostanie zamontowany na naszym nowym pojeździe ratowniczo-gaśniczym GBA MAN, który trafi do naszej jednostki w październiku! Dziękujemy!

Zestaw zawiera:
– Agregat hydrauliczny
– Nożyce hydrauliczne
– Rozpieracz ramieniowy
– Dwa cylindry rozpierające
– Zestaw pokrowców na ostre krawędzie
– Zabezpieczenie AIRBAG
– Osłona przed odłamkami
– Zestaw łańcuchów
– Wspornik progowy
– Zestaw podkładów i klinów
– Piła ręczna do usuwania i wycinania szyb klejonych
– Wybijak do szyb hartowanych
– Nóż do przecinania pasów
– Mata narzędziowa
– Zestaw drewna do stabilizacji pojazdów
– Zestaw końcówek do cylindrów rozpierających

Zestaw kosztował dokładnie 99.600 zł.