OSP Parzniewice znów w Krajowym Systemie

Członkowie jednostki OSP Parzniewice w mundurach (także członkowie drużyny młodzieżowej w czerwonych dresach) stoja przed budynkiem OSP Parzniewice

OSP Parzniewice nadal pozostanie w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła wykaz jednostek ochrony przeciwpożarowej, których wnioski o włączenie do KSRG zostały rozpatrzone pozytywnie. Jest wśród nich OSP Parzniewice.

W listopadzie 2020 roku komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak rozpatrzył pozytywnie wnioski jednostek ochrony przeciwpożarowej o włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Taką pozytywną decyzję otrzymało 10 jednostek z województwa łódzkiego, w tym jako jedyna w powiecie piotrkowskim jednostka z terenu gminy Wola Krzysztoporska – OSP Parzniewice.
Przypomnijmy, że jednostka z Parzniewic już od 2017 r. funkcjonowała w KSR-G. Z końcem grudnia upływał 3-letni okres, po którym jednostka musi być ponownie zweryfikowana. Pracę strażaków dobrze ocenił komendant PSP w Piotrkowie mł. bryg. Jakub Rytych i jego zwierzchnicy – komendant wojewódzki i komendant główny PSP, czego wynikiem jest decyzja o przedłużeniu obecności OSP Parzniewice w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.
Gratulujemy i dziękujemy za dotychczasową służbę!