Ośrodek zdrowia w Gomulinie ocieplony i z nowym parkingiem

Ocieplony i odmalowany budynek, nowe miejsca parkingowe, podjazd dla niepełnosprawnych – to wszystko już zrobione przy ośrodku zdrowia w Gomulinie. W lipcu zakończył się zewnętrzny remont obiektu.

Jaki dokładnie był zakres prac przy ośrodku zdrowia w Gomulinie (ul. Trybunalska 12)? Do zadań wykonawcy remontu należała przede wszystkim termomodernizacja budynku. Poprzedziło ją skucie luźnych tynków i ich naprawa. Po dociepleniu ścian budynek pomalowano. Wykonano także obróbki blacharskie na elewacji, wymieniono parapety. W celu zabezpieczenia budynku przed wyładowaniami atmosferycznymi dokonano wymiany instalacji uziemiającej.
Naprawy, a właściwie przebudowy wymagały także schody do budynku. Te prace powiązano z wybudowaniem całkiem nowego podjazdu dla niepełnosprawnych. Teraz osoby na wózkach czy też poruszające się o kulach będą mogły znacznie łatwiej dostać się do lecznicy. I podjazd, i schody wykonane zostały z kostki brukowej. Wymieniona została również brama garażowa, natomiast stary garaż wolnostojący z płyt betonowych oraz murowana pergola śmietnikowa zostały rozebrane. W ich miejsce powstała nowa pergola.
Zmienił się także teren wokół ośrodka. Rozebrano istniejącą nawierzchnię asfaltową, którą zastąpiła estetyczna kostka betonowa. Nie będzie więc problemu z zaparkowaniem samochodu.
Dodatkowo wykonano poszerzenie przejścia pomiędzy szkołą a ośrodkiem zdrowia.
Prace zakończyły się w lipcu. Ich koszt to 325.515 zł.