Oto dziś narodziła się MIŁOŚĆ

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie z wielkim zaangażowaniem przygotowali jasełka. Świetnie wcielili się w role Świętej Rodziny, pasterzy, aniołów, by 21 grudnia 2018 r. przed licznie zgromadzaną publicznością zaprezentować bożonarodzeniowe przedstawienie.

Mali aktorzy słowem, śpiewem i tańcem przedstawili historię narodzin Syna Bożego i wprowadzili widownię w piękną, świąteczną atmosferę.
– Tegoroczne jasełka miały na celu nie tylko przypomnieć wydarzenia sprzed 2000 lat, ale także uwrażliwić młodzież i dzieci na potrzeby ludzi starszych, często schorowanych, samotnych. Przeżywanie tak pięknych, radosnych, pełnych rodzinnego ciepła świąt Bożego Narodzenia w samotności staje się szczególnie przykre i bolesne, o czym my młodzi często zapominamy. Stąd na zakończenie głośno wybrzmiały słowa pięknej pastorałki „Oto dziś narodziła się Miłość, Bóg jest z nami – już nie jesteś sam” – opowiadają organizatorzy wydarzenia.
Umacniania więzi z najbliższymi, spokoju, życzliwości, a w 2019 roku realizacji planów i zamierzeń oraz spełnienia najpiękniejszych marzeń życzyła z kolei dyrektor szkoły Iwona Zapała.