Palma z Krzyżanowa wyróżniona

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie postanowili pod bacznym okiem plastycznym dyrektora szkoły Magdaleny Ryżewskiej wykonać palmę. A wszystko w związku z „Parafialnym konkursem na najwyższą palmę wielkanocną” ogłoszonym przez proboszcza parafii Milejów.

– Wszyscy chętni angażowali się i według własnego pomysłu zwijali kolorowe kwiaty z bibuły. Po czym przedstawiciele klasy VIII w jeden z piątkowych wieczorów rozłożyli swój warsztat pracy na szkolnej scenie i układali zielone gałązki bukszpanu i przygotowane kwiaty. Umiejętnie centymetr po centymetrze mocowali je do siebie, aż wykonali imponującą, jak na swoje możliwości, 4-metrową palmę – opowiada Damian Pyłka, katecheta w SP Krzyżanów. – Konkurencja była bardzo duża, ale wyróżnienie sprawiło wszystkim wiele radości. Poprzez udział w liturgii palmowej niedzieli wszyscy poczuliśmy atmosferę Wielkiego Tygodnia oraz zbliżających się świąt.
Dopełnieniem było podsumowanie szkolnego konkursu „Moja stacja Drogi Krzyżowej”, który przeprowadził katecheta Damian Pyłka i wraz z dyrektorem wręczył uczniom dyplomy i symboliczne krzyże.
Sołectwo Krzyżanów ufundowało z kolei słodką niespodziankę.