Pamiętali o rocznicy urodzin patrona szkoły

Delegacja szkoły - uczniowie dyrektorka i strażak składają kwiaty przed tablicą upamiętniającą Lecha Kaczyńskiego

Jak co roku, 18 czerwca – w dzień urodzin prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego – uczniowie Szkoły Podstawowej w Bujnach obchodzili Święto Szkoły. W tym dniu przypominali sobie sylwetkę i dokonania prezydenta.

– Pamiętamy o jego służbie ojczyźnie oraz politycznej i społecznej działalności zmierzającej do utrwalania praworządności, demokracji i pokoju w Europie i w świecie. Pamiętamy, że prezydent Lech Kaczyński urodził się 18 czerwca 1949 r. w Warszawie. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie rządowego samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem, którym udawał się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Dla prezydenta, jego małżonki i 94 przedstawicieli polskich elit był to ostatni lot…. Gdyby żył, miałby dziś 72 lata – dodają przedstawiciele szkoły.
W tym szczególnym dla społeczności szkolnej dniu, w hołdzie patronowi uczniowie złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą nadanie szkole imienia prezydenta.
Przypomnijmy, że 21 czerwca br. przypada czwarta rocznica uroczystego nadania szkole imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i odsłonięcia tablicy upamiętniającej to ważne w historii szkoły wydarzenie.

Fot. SP Bujny