Parafialny piknik w Bujnach

W samo południe msza odpustowa, a po południu wspólna zabawa dla całych rodzin. 13 sierpnia przy kościele parafialnym pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Bujnach odbył się piknik rodzinny.

Licznie wzięli w nim udział mieszkańcy Bujen, Gąsek, Woli Rokszyckiej, a także goście, którzy tego dnia odwiedzili miejscowość.
Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Miłośnicy ruchu i aktywnej rekreacji mogli obserwować lub też uczestniczyć w zawodach sportowych, które zorganizowano na pobliskim „orliku”. Ich przygotowaniem zajęli się: Andrzej Orszulak, Ryszard Kiereś, Hubert Zawiślak i rodzice młodych sportowców. Dzieci miały do dyspozycji atrakcje nie tylko na kolorowych straganach, ale i podczas specjalnie zorganizowanych konkursów i zabaw z nagrodami, które poprowadziła Ilona Pluta oraz loterii fantowej, którą przygotowali: Aleksandra Mucha, Paweł Banaszczyk, Łukasz Mucha, Karolina i Łukasz Kieresiowie z córką Alicją.
Nie zabrakło też muzyki dla tych, którzy chcieli potańczyć. A zapewnił ją DJ Misiek, czyli Jarek Miśkiewicz. Za scenę posłużyła tym razem samochodowa naczepa, której użyczył Dariusz Cejnóg.
O kulinarne atrakcje zadbały z kolei panie z KGW w Bujnach, Gąskach i Woli Rokszyckiej, oraz mieszkańcy, którzy zechcieli się włączyć w przygotowanie festynu (Małgorzata Krawczyńska, Renata Herman, Monika Krakowiak). A były nie tylko własne wypieki i chleb ze smalcem, ale i grill, którego obsługą zajęli się Jarosław Adamczyk i Marek Pytka, a dla miłośników słodyczy gofry własnoręcznie przygotowane przez Darię Krawczyńską, Kasię Miśkiewicz i Adę Drozdek.
Pomocą w organizacji pikniku służyli też jak zwykle strażacy ochotnicy z Bujen i Woli Krzysztoporskiej. Ci ostatni przygotowali dla dzieci cieszącą się wielką popularnością pianę.
Piknik wsparli również sponsorzy, bez których zabawa musiałaby być znacznie skromniejsza. A byli wśród nich: Janusz Stus, Tomasz Sobieraj, Małgorzata Grela, Masarnia Bieniek, Anetta Karpińska i Stowarzyszenie „Wawrzyn”.
Warto dodać, że rodzinny festyn nie służył wyłącznie zabawie. Wszystkie zebrane podczas niego środki organizatorzy przekazali na ręce ks. proboszcza Jerzego Petery z przeznaczeniem na dalszy remont i modernizację świątyni w Bujnach.