Parzniewiczki, Blizin i Kamienna na wigilijnym spotkaniu w Opocznie

Zdjęcie zbiorowe KGW Blizinni Kamienna na tle baneru Gmina Wola Krzysztoporska

Wyróżnienie dla KGW Parzniewiczki i piękna obecność KGW Blizin i Kamienna. W Opocznie odbyło się 19 grudnia Bożonarodzeniowe Regionalne Spotkanie dla Kół Gospodyń Wiejskich organizowane przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach oraz Fundację Dar dla Potrzebujących.

W spotkaniu wigilijnym w Opocznie wzięły udział koła gospodyń wiejskich z powiatów piotrkowskiego, rawskiego, tomaszowskiego, skierniewickiego i opoczyńskiego. Pojawiły się nie tylko na scenie, ale również przygotowały tradycyjne stoły wigilijne. Wśród nich znalazły się trzy koła z terenu gminy Wola Krzysztoporska: KGW Blizin, KGW Kamienna i KGW Parzniewiczki.

– Mamy m.in. karpia, mamy kapustę z grochem, kaszę z grzybami i pierogi – wyliczała podczas spotkania Kamila Kaczorowska, sołtys Blizina. Jak podkreślała, takie spotkania są potrzebne, bo zarówno integrują, jak i pozwalają pielęgnować tradycję.

Z kolei przedstawicielki KGW Parzniewiczki odebrały wyróżnienie w Konkursie „Piernik Bożonarodzeniowy” zorganizowanym przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Odział w Piotrkowie Trybunalskim, przy współpracy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Łodzi oraz Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Łódzki Oddział Regionalny. Wyróżniony piernik własnoręcznie upiekła przewodnicząca KGW Parzniewiczki Magdalena Łaszek. – To nasz ogromny sukces, bowiem spośród 27 Kół Gospodyń Wiejskich, które zgłosiły się do konkursu z 10 powiatów województwa łódzkiego nasze KGW Parzniewiczki otrzymało wyróżnienie! – dodają jego przedstawicielki.
Gratulujemy!

Fot. KGW Blizin, Kamienna, Parzniewiczki