’Pasjonatki’ w Wiśniowej Górze

W sobotę 16 maja 2015 r. panie z zespołu 'Pasjonatki’ wraz z instruktorem Łukaszem Borkiem wzięły udział w VI Festiwalu Piosenki Zapomnianej w Wiśniowej Górze. Celem imprezy odbywającej się w tamtejszym Gminnym Ośrodku Kultury była prezentacja folkloru oraz kultywowanie tradycji ludowej. Festiwal był również okazją do stworzenia zespołom możliwości do wymiany doświadczeń oraz integracji środowisk artystycznych poprzez wspólne muzykowanie.

Do rywalizacji przystąpiło 17 wykonawców, w tym soliści i zespoły, które zaprezentowały utwory muzyki ludowej, biesiadnej i cygańskiej. Działający w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej Zespół  PASJONATKI zaprezentował się w trzech utworach: „Na dancingu tańczą goście – graj skrzypku”, „Ludowe granie” oraz  „Kochanie, kochanie”.

Nasz Zespół był tak profesjonalnie przygotowany, że sięgnął po najwyższą nagrodę tj.: GRAND PRIX festiwalu. Paniom i instruktorowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych muzycznych sukcesów na konkursach, przeglądach i festiwalach.

(tekst: GOK Wola Krzysztoporska)