„Patriotycznie Zakręceni” zapraszają na rajd

Pod hasłem „Rajdem uczcić poległych bohaterów walk na Górze Borowskiej” zbierze się już w najbliższą sobotę, 12 września grupa osób, które marszem, biegiem i jazdą na rowerach chcą uhonorować obrońców z 1939 r.

Piechurzy ruszą spod Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej o godzinie 10.00, a do pokonania będą mieli ok. 10-kilometrową trasę: Wola Krzysztoporska – Radziątków – Kamienna – Borowa – Góry Borowskie. Towarzyszyć im będą także biegacze i cykliści. Po dotarciu na miejsce ci młodsi i starsi uczestnicy (bo rajd łączyć ma pokolenia) wysłuchają pogadanki dotyczącej walk na Górach Borowskich. Będzie też konkurs historyczny.

Organizacją przedsięwzięcia zajęła się grupa nieformalna pod nazwą „Patriotycznie Zakręceni”, w skład której weszły m.in. radna Beata Wieczorek i Grażyna Pielużek. To do nich (za pośrednictwem GOK w Woli Krzysztoporskiej) do 10 września zgłaszać się mogą chętni do udziału w rajdzie.
– „Patriotycznie zakręceni” jest laureatem konkursu „Grant na lepszy start”. Nasz projekt dofinansowano ze środków programu Grant na lepszy start współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej – mówi Beata Wieczorek. – Do udziału zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętna pamięć o bohaterach i jednocześnie lubią turystykę pieszą.

Tego samego dnia o godzinie 9.00 z Rynku w Grocholicach rusza także XVI Marsz na Orientację „Góry Borowskie”.