Piekary cieszą się z nagłośnienia

Grupa mieszkańców Piekar (w maseczkach) biorąca udział w spotkaniu integracyjnym

W Piekarach zorganizowano spotkanie integracyjne. Przydał się sprzęt nagłaśniający przyznany wsi w ramach tzw. grantów sołeckich ufundowanych przez Samorząd Województwa Łódzkiego i współfinansowanych przez gminę Wola Krzysztoporska.

W ramach zdobytych środków (10 tys. zł dotacji, co stanowi 76,06% kosztów plus wkład własny gminy – 3.148 zł; razem 13.148 zł) sołectwo kupiło zestaw nagłośniający. I już udało się go wykorzystać.
– 11 października zorganizowaliśmy spotkanie integracyjne mieszkańców sołectwa Piekary z udziałem KGW Piekarzanki i druhów OSP. Niedzielne popołudnie upłynęło nam w miłej atmosferze, przy poczęstunku i rytmach muzyki. Wszystko z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i w ograniczonym składzie ze względu na obecną sytuację związaną z Covid-19 – mówi Joanna Głowacka z KGW Piekarzanki. – Przy tej okazji serdecznie dziękujemy za otrzymane nagłośnienie przyznane nam w ramach tzw. grantów sołeckich ufundowanych przez Samorząd Województwa Łódzkiego i współfinansowanych przez naszą gminę Wola Krzysztoporska. Sprzęt będzie nam służył przy okazji różnych lokalnych imprez organizowanych zarówno w naszym Domu Ludowym, jak i w plenerze. Jeszcze raz dziękujemy. I do usłyszenia!

Fot. KGW Piekarzanki