Pierwszy dzień wiosny w Gomulinie

Uczniowie w ciekwych wiosennych stylizcjach

21 marca długo wyczekiwana wiosna zawitała w progach Szkoły Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie! Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował specjalny program. Był pokaz wiosennej mody i turniej szachowy!

Dzień Wagarowicza (bo tak ten dzień kiedyś nazywano) obfitował w wiele atrakcji i każdy mógł wybrać coś dla siebie. Do szkoły uczniowie przyszli bez plecaków, ale za to ubrani na zielono. Od rana w klasach przygotowywano marzanny, było oglądanie filmów, granie w planszówki, przystrajanie okien wiosennymi dekoracjami. Chętni, a było ich wielu, mogli wziąć udział w Turnieju Szachowym o Puchar Wiosny (i talon do szkolnego sklepiku na niebagatelną kwotę 20 zł). Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek szachowych czuwał Karol Kaczmarek z kl. VIIIa.
Oprócz tego podczas pokazu mody SPRING 2022 poznać można było najnowsze trendy w dwóch odsłonach: EkoAwangarda i Tradycja. Szkolni projektanci wykazali się niesamowitą kreatywnością, a modelki i modele niezwykłą gracją. Pokazowi przyglądało się specjalne jury w składzie: dyrektor szkoły Iwona Zapała, Joanna Sobutkowska, Katarzyna Stawicka. Na koniec odbył się turniej w piłkę ręczną klas VII – VIII. Ten dzień był miłą odskocznią od nauki i codziennych, szkolnych obowiązków.
Podsumowanie:
Najlepsze stylizacje w pokazie mody SPRING 2022: Maria Wojtczyk kl. IVa, Weronika Dobrzyńska kl. VIIb, Filip Stępień kl. VIIIa, Patryk Wojtczyk kl. Vb.
I miejsce i Puchar Wiosny 2022 (oraz talon na 20 zł do wykorzystania w szkolnym sklepiku) w Wiosennym Turnieju Szachowym zdobył Artur Białas z kl. VIIIb.
I miejsce i Puchar Wiosny 2022 w Wiosennym Turnieju w Piłkę Ręczną zdobyła kl. VIIIb.
Najładniejsze projekty marzanny wykonały klasa IVb i VIIb.
Najładniejsze projekty skarpet wykonali (bo wczoraj był też Dzień Kolorowej Skarpetki): Nikola Kamińska kl. VI, Maja Wiórek kl. VIIIa, Zuzanna Dryżek kl. VIIb.

Fot. SP Gomulin